„Daj się poznać” – sukces!

Statystyka

W zeszłym tygodniu minął 10 tydzień pracy nad moim projektem. Na blogu, łącznie z tym, wiszą 23 posty otaggowane „daj się poznać”. 20 z wymienionych, to posty stricte konkursowe, 6 z nich to posty dotykające projektu bezpośrednio, pozostałe 14, to potężna dawka wiedzy przydatnej podczas tworzenia systemu operacyjnego. 3 posty trafiły na dotnetomaniaka, generując znaczny ruch :) Najbardziej popularnym postem, był nieco kontrowersyjny wpis Edytor tekstu zamiast wypasionego IDE?. Skandalizowanie zawsze w cenie? ;>

Kod?

Zabrzmi to śmiesznie, ale projekt ma w obecnym stadium poniżej 100 linii. To dużo i mało jednocześnie. Dużo, gdyż wiedza potrzebna i zalecana do napisania tych <100 linii jest naprawdę obszerna. Mało, gdyż to wciąż tylko <100 linii, gdy inne projekty konkursowe mają ich tysiące. Tak jak wspominałem, projekt nie stanowi pełnoprawnego „produktu”, a jest przedmiotem swoistych badań – i w takiej formie idealnie się sprawdza.

Słodki smak sukcesu

Swój udział w konkursie uważam za ogromny sukces, niezależnie od miejsca, które zajmę. Dzięki Maćkowi, zmobilizowałem się do regularnego pisania postów (choć bywało ciężko). Pokazałem sam sobie, że się da. Jak się okazało – najtrudniej jest zacząć. Bolączką mojego bloga były naprawdę sporadyczne i nietematyczne posty – teraz to się zmieniło. Kolejnym aspektem sukcesu jest pozytywna informacja zwrotna, którą dostałem. Wszystkim, którzy pozytywnie wyrazili się na temat mojej pracy serdecznie dziękuję – to niesamowita motywacja do dalszego działania.

Co dalej?

Projekt i seria postów na temat tworzenia systemu operacyjnego na pewno nie skończy się wraz z konkursem. Całość mam zamiar jeszcze dłuuuuugo kontynuować. Nie mogę zagwarantować, że posty dalej będą pojawiać się tak regularnie, jak przez czas trwania konkursu, postaram się jednak pisać jak najczęściej.

Na koniec

Jeśli seria postów konkursowych przypadła Ci do gustu drogi Czytelniku, nie zapomnij zagłosować na mnie po 15 listopada! Tak czy inaczej, zachęcam do subskrypcji mojego bloga i regularnego zaglądania tutaj! Będzie coraz lepiej – gwarantuję!

3 myśli do „„Daj się poznać” – sukces!”

 1. Gratuluję:) Tym bardziej że znacznej większości uczestników nie udało się jednak spełnić wymagań konkursowych (chociaż i tak do finału wejdzie więcej projektów niż się spodziewałem jeszcze we wrześniu).
  Zatem powodzenia w głosowaniu oraz dalszym blogowaniu – cieszę się że i po zakończeniu konkursu zamierzasz dalej pisać, głównie o to w całym zamieszaniu chodziło.

 2. Bajera!

  Obserwuję Twój projekt od samego początku. Dużo się dzięki temu nauczyłem. Mam nadzieję, że – jak zapowiedziałeś – będziesz kontynuował serię.

  Pozdrawiam.

 3. Dzięki, dzięki – miłe słowa Czytelników najlepszą motywacją :)

  Seria oczywiście będzie kontynuowana, gdyż jak już wspominałem, konkurs pomógł znacznie się jej rozwinąć, ale sama seria, to moja prywatna ambicja ;)

Możliwość komentowania jest wyłączona.