Darmowy hosting ASP.NET

Jakiś czas temu, hostedwindows.pl zakończyło świadczenie usługi darmowego hostingu ASP.NET. Szkoda, bo był naprawdę dobry, no ale cóż – kapitalizm ;) Ze względu na powtarzające się pytania odnośnie bezpłatnego hostingu, zamieszczam wyniki badań przeprowadzonych przeze mnie.

studentlive.pl – darmowy hosting, ale wyłącznie dla studentów; podczas rejestracji wymagane jest podanie kodu, który możecie (jeśli studiujecie ;)) uzyskać od Student Partnera na waszej uczelni; sam używam i jestem jak najbardziej zadowolony :)

qsh.eu – darmowy hosting dla każdego, niestety posiada parametry nieco gorsze od hostedwindows i studentlive; osobiście korzystałem z niego przez jakiś czas i nie narzekałem :)

To tyle. Może nie za dużo tego, ale myślę, że wystarcza do zastosowań domowych :) Może w przyszłości liczba ta się zwiększy?

10 myśli do „Darmowy hosting ASP.NET”

 1. Julek

  Witam! Bawiac się juz od bardzo długiego czasu programowaniem/projektowaniem stron internetowych mogę polecic kilka stron, które udostępniaja darmowy hosting.

  http://www.ovh.org
  jest to firma, która udostępnia płatny (na wysokim poziomie wymagan), jak darmowy hosting. 60 free to pakiet baz myslq’a, obsługi PHP 5.0, 60 MB miejsca na stronę oraz wygodny panel zarządzania. Co ważne to brak limitu nalozonego na transfer co pozwala nam na udostepnieniu strony wiekszej ilosci uzytkowników. Brak reklam to takze jeden z najwazniejszych plusów usługi.
  BRAK REKLAM

  ww.yoyo.pl
  Yoyo.pl to witryna udostępniajaca darmowy hosting. Usługa podzielonan jest na dwa pakiert:
  A) 150 MB powierzchni dyskowej do wykorzystania na stronę internetową, 75 MB do wykorzystania na własną baze Mysql (tylko jedna). Bardzo przyzwoity panel zarzadzania (plika na serwerze ftp, aliasami, innymi stronami, zdalna instakacja cmsow na serwerze), połączony z phpMyadmin.
  REKLAMA
  B) 150 MB powierzchni dyskowej do wykorzystania na stronę internetową, brak baz(y) mysql. Bardzo przyzwoity panel zarzadzania (plika na serwerze ftp, aliasami, innymi stronami, zdalna instakacja cmsow na serwerze), połączony z phpMyadmin.
  BRAK REKLAM

  http://www.cba.pl
  Jest to nastepny dostawca hostingu, który udostępnia 200 MB wolnej pamieci, mozliwosc zarzadzania subdomenami, aliasami, aliasami e-mail oraz bazami mysql (brak ograniczen jesli chodzi o ilosc i pamięc na nie przeznaczoną).
  REKLAMA

  Pozdrawiam

 2. Łukasz – jeśli ASP to home.pl lub nic (parafrazując reklamę) mam hosting w hostit.pl, firma dobra suport na wysokim poziomie niestety nie oferują wirtualek opartych na ASP, jedyne co nam zaproponowali to dedyk. Niestety niemamy budżetu na to, dlatego pozostje nam home – tutaj wystarczy zapoznac sie z informacjami w sieci. Home mam chyba duze powiazania z polskim oddzialem MS.

 3. Marto – dziękuję za informację – na pewno przydatna. Aktualnie używam darmowego hostingu na studentlive, ale jak będę potrzebował komercyjnego, to na pewno rozważę home. Myślę, że warto rozejrzeć się również za zagranicznym hostingiem – tam ceny też mogą być atrakcyjne.

 4. do wszystkich którzy znajdą to w googlach w 2012 (XD):

  aspspider.com – wszystko git, asp.net 4.0 i baza danych, tylko po 90 dniach trzeba stronę na nowej domenie stawiać bo skasuje

  1. Dzięki za informację :) Przydałoby się tę listę odświeżyć, ale dawno straciłem orientacje w tym temacie. Może ktoś podlikowałby coś nowszego?

   PS. Ładny mail :)

   1. Zobacz http://www.webserwer.pl/hosting/windows
    Może nie darmowy, ale za stówę jest wszystko co potrzeba. Dla mnie najważniejszy jest .net4, full trust i osobna pula aplikacji (asp potrafi pochłaniać zasoby). MSSQL traktuję jako dodatek, korzystam z zewnętrznych podłączeń do mysql (tu jest to jak najbardziej możliwe).
    Po przeciągających się w nieskończoność problemach z amm.net przeniosłem na webserwer.pl wszystko. To był dobry wybór :cool:

Możliwość komentowania jest wyłączona.